Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

75 LECIE SZKOŁY - PRZEMÓWIENIE DYREKTOR SP CZARNOGŁOWY

Aby obejrzeć prezentację, należy kliknąc w link          F I L M

 

 

 

 

Przemówienie Dyrektor Szkoły Jolanty Grześkowiak z okazji Jubileuszu 75 – lecia Szkoły Podstawowej                      im  W. Komara i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach

 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy niepedagogiczni Szkoły, Rodzice, Szanowne Władze, Dostojni Emeryci, Absolwenci naszej Szkoły, Sponsorzy, Przyjaciele.

To niezwykły zaszczyt móc powitać Was wszystkich z okazji Jubileuszu 75 – lecia istnienia naszej Szkoły. Rocznicowe obchody na terenie szkoły uniemożliwiła pandemia. Jednak pomimo trudności w tak ważnym dla nas momencie związanym z historią naszej Szkoły chcemy być razem.

Jubileusz Szkoły jest okazją do wspomnień, które choć już minione pozostają w pamięci i dostarczają nam wielu wzruszeń, które można zobrazować słowami Juliana Tuwima „Szkoło! Szkoło! Gdy Cię wspominam, Tęsknota w serce się wgryza, Oczy mam pełne łez!”

Szkoła to miejsce gdzie ważna jest przyszłość, ale bardzo ważną rolę odgrywa także przeszłość.

Nasza Szkoła powstała w styczniu 1947 roku. Od początku mieściła się w budynku przy ulicy Fabrycznej 24 . We wrześniu 1964 roku oddano do użytku nowy budynek szkolny przy ulicy Lipowej 11, w którym Szkoła pozostaje po dzisiejszy dzień. Przez ten długi czas funkcjonowała jako szkoła siedmioklasowa, ośmioklasowa, sześcioklasowa, ponownie ośmioklasowa.

Szkoła jednak to nie tylko budynek, to ludzie, którzy ją tworzą, systematycznie dbający o jej rozwój, osiąganie bardzo dobrych wyników edukacyjnych, stwarzanie możliwie najlepszych warunków do nauki, aby uczniowie uczyli się z przyjemnością i mieli świadomość celu swojej nauki, aby każdy z nich mógł osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Nasza Szkoła jest miejscem stworzonym przez pokolenia uczniów i ich rodziców, kierowników, dyrektorów, nauczycieli, pracowników, którzy oddali swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Dzięki Ich zaangażowaniu udało się stworzyć Naszą Szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, otwartą, w której uczeń jest najważniejszy. O Jej sile i wielkości świadczą postawy naszych wychowanków, sukcesy, umiejętność mierzenia się z porażkami i wyciągania wniosków, czerpania ze sportowych postaw Patronów Władysława Komara i T. Ślusarskiego i nieustannego patrzenia w przyszłość.

Dzisiaj wyrażamy nasze uznanie i wdzięczność dla twórców naszej Szkoły, kierowników, dyrektorów, nauczycieli, byłych pracowników, którzy w minionych latach w niej pracowali. Serdecznie Państwu dziękuję.

Przemijają wokół nas zdarzenia, odchodzą ludzie, dlatego ze szczególnym wzruszeniem myślimy dziś o tych wszystkich dyrektorach, nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy od nas odeszli. Chylimy przed Wami głowy.

Dzisiejsza szkoła to 9 oddziałów łącznie z oddziałem przedszkolnym, 121 uczniów, 20 nauczycieli, 5 pracowników administracji i obsługi. W szkole pracują głównie nauczyciele dyplomowani o wielu specjalizacjach. O dobrej jakości pracy szkoły świadczą wyniki edukacyjne, wysokie zajmowane miejsca naszych uczniów w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych. Systematycznie korzystamy z różnych projektów oraz wyposażamy Szkołę w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Ten piękny Jubileusz to wspaniała okazja do złożenia podziękowań i życzeń.

W pierwszej kolejności swoje słowa wdzięczności skieruję do byłych dyrektorów, nauczycieli emerytów, pracowników emerytów, którzy przez wiele lat tworzyli historię i tradycję Szkoły.

Dziękuję absolwentom naszej Szkoły, pamiętajcie to była, ale i jest Wasza Szkoła.

Kolejne słowa podziękowania pragnę skierować do Pani Lilii Ławickiej Wójt Gminy Przybiernów. Pani Wójt dziękuję za wspieranie działań Szkoły, życzliwość, przychylność, otwartość, ofiarność i pomoc w stwarzaniu coraz lepszych warunków edukacyjnych w naszej Szkole.

Dziękuję nauczycielom, wychowawcom obecnie pracującym w Szkole za sumienną i ciężką pracę, za wszystko to co powstało, powstaje i jest Waszym udziałem, za wspólne działania dla dobra uczniów.

Moi drodzy Uczniowie, przede wszystkim dziękuję Wam, bo to Wy tak naprawdę tworzycie tę Szkołę i to Wy jesteście w niej najważniejsi.

Dziękuję wszystkim pracownikom niepedagogicznym Szkoły, Wasz trud, troska o uczniów, ich bezpieczeństwo jest nieoceniona.

Składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom za współpracę i okazywaną pomoc, za zaangażowanie w życie Szkoły. Dziękuję że zawsze mogę na Was liczyć. Bez Waszej pomocy Szkoła nie mogłaby zrealizować wielu przedsięwzięć!

Pragnę wyrazić podziękowania i serdeczną wdzięczność sponsorom, przyjaciołom naszej Szkoły za okazywane serce i dobrą wolę.

W tym pięknym momencie historii Naszej Szkoły nie możemy przejść obojętnie wobec tego co dzieje się w  Ukrainie. Życzę nam wszystkim, życzę Ukrainie spokoju i pokoju, który jednoczy świat, świat, w którym każdy powinien pozostać człowiekiem.

Dziękuję za uwagę. Zapraszam wszystkich do śledzenia naszych jubileuszowych działań, wydarzeń w mediach społecznościowych.

 

 

 

Dyrektor Szkoły

Jolanta Grześkowiak

 

Data dodania: 2022-03-07 09:00:00
Data edycji: 2022-03-09 20:30:17
Ilość wyświetleń: 1473

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej