Czcionka:

A+A-

Kontrast:

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE 2020 - OGÓLNOPOLSKI KONKURS - WYZWANIE

CAŁA POLSKA PROGRAMUJE   2020  -   OGÓLNOPOLSKI KONKURS - WYZWANIE

W TEJ ZAKŁADCE PRZEDSTAWIAMY RELACJE Z WYKONANIA ZADAŃ KONKURSOWYCH PRZEZ UCZNIÓW KLASY 2

DZIEŃ PIERWSZY

Klasa 2 Czarnogłowy - zaprogramowaliśmy zdrowy dzień króla Lula. Rozmawialiśmy o aktywnościach pozytywnie i negatywnie wpływających na zdrowie. Później pracowaliśmy w grupach - każda z grup opowiadała o wykonanym zadaniu. Było dużo śmiechu i radości. Pozdrawiamy wszystkich.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

DZIEŃ DRUGI

Klasa 2 Czarnogłowy - drugi dzień, dzień pełen wrażeń. Słuchaliśmy muzyki w wykonaniu orkiestry, poznaliśmy pracę dyrygenta, omówiliśmy piktogramy. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy - każda grupa pracowała nad swoim muzycznym kodem, odbyły się próby pod bacznym okiem dyrygentów. Na zakończenie wysłuchaliśmy dwóch świetnych utworów. "Czy jutro też będziemy grać ?" - to było pytanie dnia...

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

 

DZIEŃ TRZECI

Klasa 2 Czarnogłowy - zadanie trzecie zaliczone - "Rysuję, maluję, koduję". Okazuje się, że każdy drugoklasista ma swoje zdanie i swoje wizje. Rysowali wszyscy wg instrukcji, dokładnie to samo - jednak każda praca była inna, ale każda równie ciekawa. Każdy opowiedział o swojej pracy i odczuciach w czasie rysowania. Było super

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

DZIEŃ CZWARTY

Klasa 2 Czarnogłowy - zadanie czwarte "Zakodowane gry planszowe" przyniosło wszystkim wiele emocji. Zaczęliśmy od burzy mózgów - ileż było ciekawych propozycji dotyczących pól funkcyjnych. Każda grupa określiła swoje zasady, ale u wszystkich pola żółte to były zadania niespodzianki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się gra "CODI ROBI" - mały "robocik" chodził tak, jak chcieli uczniowie.
 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „De o 7 o 7 Dzień czwarty Zakodowane planszowe sry”
 
DZIEŃ PIĄTY
 
Klasa 2 Czarnogłowy - piąty dzień za nami. Matematyka z kubeczkami to fantastyczny pomysł na utrwalanie dodawania kilku składników w zakresie 20. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali działania i budowali wieże. Zaangażowani byli również w kolejną aktywność. Trzy zespoły rywalizowały ze sobą - czy uda nam się ułożyć 5 wież, każdą w innym kolorze? Nie było wcale tak łatwo, ale się udało.
 
Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst
 
DZIEŃ SZÓSTY
 
Klasa 2 Czarnogłowy - na wesoło rozpoczęliśmy kolejny tydzień wspólnego kodowania. Zadanie "Marzę, myślę, konstruuję" już za nami. Myślę, że z takimi projektantami czeka nas bardzo ciekawa przyszłość.
 
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
DZIEŃ SIÓDMY
 
Klasa 2 Czarnogłowy - kolejny super dzień za nami, zadanie siódme "Gesty, symbole, bloczki " - wykonane. Bawiliśmy się doskonale. Wspólne kodowane układów tanecznych oraz wspólny taniec przyniosły nam wiele radości i satysfakcji. Czekamy na kolejne zadanie...
 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst
 
DZIEŃ ÓSMY
 
Klasa 2 Czarnogłowy - dzisiaj uczyliśmy się korzystać z wyszukiwarki internetowej, poznawaliśmy ciekawe strony dla dzieci, rozmawialiśmy o tym, czy w sieci zawsze jest bezpiecznie. Okazało się, że drugoklasiści maja ogromną wiedzę na ten temat. Wykorzystaliśmy ją do wykonania plakatu "Bezpieczni w sieci" - każdy, bez wyjątku, dał z siebie wszystko.
 
Obraz może zawierać: tekst
 
DZIEŃ DZIEWIĄTY
 
Klasa 2 Czarnogłowy - meldujemy wykonanie dziewiątego już z kolei zadania "Pętle czyli szukamy powtórzeń w życiu". Dzięki "burzy mózgów" doszliśmy do wniosku, że powtórzeń wokół nas jest niesamowicie dużo. Zadanie sprawiło nam wiele radości. Urządziliśmy klasowe zawody.
 
Obraz może zawierać: tekst „TAN Pętle, czyli szukamy powtórzeń w życiu He HO a MIMm”
 
DZIEŃ DZIESIĄTY
klasa 2 Czarnogłowy - dziesiąte zadanie wykonane. Nie było wcale łatwo, ale za to bardzo ciekawie i interesująco. Daliśmy radę - pokonaliśmy zadanie "Debugowanie czyli błędy są ok". Pozdrawiamy serdecznie.
 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst
 
 
 
 
Data dodania: 2020-09-29 19:25:25
Data edycji: 2020-10-10 15:22:44
Ilość wyświetleń: 232

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej