Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

W dniu 01.09.2021r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście w osobie p. Lilii Ławickiej Wójt Gminy Przybiernów oraz księdza proboszcza Krzysztofa Jęczmionki, a także jeden rodzic lub opiekun dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I. Po części związanej z ceremoniałem szkoły głos zabrała Dyrektor Szkoły Jolanta Grześkowiak.

Dyrektor powitała wszystkich zebranych na uroczystości, przypomniała o 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Następnie przedstawiła organizację roku szkolnego 2021/2022. Mówiła o tym, że nadal wyzwaniem dla wszystkich będzie nauka i praca w reżimie sanitarnym z powodu pandemii COVID-19 . poprosiła o dbanie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

Opowiedziała o remontach , które odbyły się w szkole w czasie wakacji: remont dachu nad częścią administracyjną szkoły, kuchnią, świetlicą, wymiana całej pozostałej stolarki okiennej oraz  luksferów (przeszklenia w dużych przestrzeniach ścian). Cały wakacyjny remont szkoły zamyka się w ponad 150 tys. zł.

Dyrektor Szkoły podziękowała Pani Wójt za zabezpieczanie w budżecie gminy dużych środków na potrzeby szkoły w Czarnogłowach.Wspomniała także o kalendarzu imprez w nowym roku szkolnym, zwracając szczególną uwagę na przypadającą w styczniu 2022 r. 75 rocznicę  powstania szkoły  w Czarnogłowach . Wyraziła nadzieję, że ten piękny jubileusz cała społeczność szkolna będzie świętowała w murach szkoły. Na koniec przemówienia Dyrektor Szkoły złożyła życzenia. Uczniom życzyła, aby rok szkolny, który jest przed nimi był spokojny, radosny, ale też i pracowity.

Nauczycielom i wszystkim pozostałym pracownikom szkoły życzyła zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. W życzeniach skierowanych do rodziców życzyła im wielu  radości i zadowolenia ze swoich dzieci, z osiąganych przez nich postępów w nauce i sukcesów. Rodzicom życzyła także dobrej współpracy z wychowawcami, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły.

Na koniec swojego wystąpienia Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

 

Data dodania: 2021-09-02 19:09:13
Data edycji: 2021-09-02 19:20:57
Ilość wyświetleń: 164

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej