
19 czerwca 2026 roku rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny pod hasłem ,,Piękno Sportu". Zaprosiliśmy do tego konkursu uczniów z sześciu zaprzyjaźnionych szkół, w Golczewie, Przybiernowie, Stepnicy, Wysokiej Kamieńskiej i dwóch odległych , z Walimia i Jugowic. Są to szkoły na Dolnym Śląsku. Łączyliśmy się z tymi szkołami wirualnie. Dzięki połączeniu na żywo uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zadaniem konkursowym była interpretacja plastyczna słów hymnu naszej szkoły ,,To przecież zawsze powróci-piosenka o przyjaźni''. Honorowy patronat nad konkursem objął pan Wójt Bogdan Czaplicki, który przybył na tą uroczystośc wraz z małżonką. Na konkurs wpłynęło ponad 90 prac, więc Jury miało bardzo trudne zadanie. Wyłoniono 19 laureatów i przyznano 6 wyróżnień. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni przybyli do naszej szkoły ze swoimi opiekunami plastycznymi. Mieliśmy też przyjemność gościć rodziców i dyrektorów nagrodzonych szkół. Na zakończenie tego wydarzenia uczniowie zagrali melodię hymnu na dzwonkach, a następnie współnie z gośćmi ją odśpiewaliśmy. Po uroczystości uczniowie i goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter i przebiegało w miłej atmosferze.

72-121 Czarnogłowy
ul. Lipowa 11