Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ŚLUBOWANIE KLASY 1

ŚLUBOWANIE KLASY 1

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY 1

   19. 10. 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej.

   Od samego rana panował w szkole świąteczny nastrój. Punktualnie o godzinie 9:40 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się pierwszoklasiści, w galowych strojach ze swoją wychowawczynią Panią Wiolettą Wójcik. Uczennica klasy ósmej prowadząca apel powitała wszystkich zebranych: zaproszonych gości, dyrektor szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Następnie odśpiewano hymn państwowy. Później na sztandar szkoły perwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez przewodniczącego szkoły. Ważnym elementem części oficjalnej było składanie przez uczniów klasy pierwszej "paluszkowych podpisów" na przygotowanej karcie oraz wręczenie im pamiątkowych dyplomów. Po burzy oklasków pierwszaki zaprezentowały część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki.

   Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Jolanta Grześkowiak. W swoim przemówieniu zwróciła się z życzeniami do uczniów klasy pierwszej, ich wychowawczyni oraz rodziców. Pierwszoklasistom życzyła aby czas spędzany w szkole na nauce                 i zabawie był radosny oraz pracowity bo wtedy będą osiągali wiele sukcesów. Wychowawczyni klasy pierwszej życzyła radości   i satysfakcji w pracy ze swoimi wychowankami. Rodzicom przypomniała jak ważną rolą jest bycie rodzicem ucznia. Mówiła o potrzebie wspólnych działań szkoły i rodziców bo one przynoszą najlepsze efekty edukacyjne i wychowawcze. Życzyła rodzicom pociechy i dumy ze swoich dzieci.

   Życzenia dzieciom i rodzicom złożył także ksiądz proboszcz Krzysztof Jęczmionka.

   Miłą częścią uroczystości ślubowania było obdarowanie pierwszaków prezentami przez dyrektor szkoły i przedstawicieli wszystkich klas, panią pielęgniarkę Elżbietę Michalak oraz rodziców.

  Później odbyło się spotkanie w klasie, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci, wychowawczyni                      i zaproszonych gości.

Data dodania: 2022-10-20 20:30:47
Data edycji: 2022-10-20 22:06:54
Ilość wyświetleń: 117

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej