Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

WYDARZENIA KLASOWE

ZABAWY KONSTRUKCYJNE

Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Wynikają w naturalny sposób z gier manipulacyjnych. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka.

A OTO I ONE

 

 

OWOCOWE SZASZŁYKI

 W tym tygodniu w oddziale przedszkolnym było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku.  Samodzielnie nadziewały kawałki owoców  na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

 

 

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. Dzieci uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta.

Zaśpiewały piosenkę Polska- Ojczyzna moja . Symbole narodowe - jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy przedszkolak wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami.

 

 

 

ZABAWY Z ZIEMIĄ - SADZENIE RZEŻUCHY

W naszym przedszkolu maluszki czekając na wiosnę nie nudziły się ani troszkę. Przedszkolaki wysiały do pojemników  nasiona rzeżuchy. Dzieci troskliwie będą opiekowały się nasionami i podlewały je codziennie sprawdzając czy coś wyrosło…

 

 

 

 

 

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”


      Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od , gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci z  radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby nie niszczyć Marzanny lecz uśpić ją i schować do pudła. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

  
 
 

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

 

8. marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

 

 

 

 

 

KARNAWAŁ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 

 

OCZYWIŚCIE NIE MOGŁO ZABRAKNĄĆ KRÓLA I KRÓLWEJ BALU

 

I OCZYWIŚCIE ŚMIESZNYCH FOTEK

 

Data dodania: 2021-05-07 14:08:37
Data edycji: 2021-05-07 15:42:18
Ilość wyświetleń: 194

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej